• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Të ndryshme

 •   

  Oda Ekonomike Zvicerane promovon verërat dhe birrën kosovare në Zvicër

  Kjo është hera e parë që produktet kosovare promovohen nga Oda Ekonomike Zviceran... Më shumë

 •   

  Politikanja shqiptare në mesin e 100 personaliteteve të vitit 2018 në një kanton të Zvicrës

  Në mesin e 100 personaliteteve të vitit 2018 në kantonin Thurgau, figuron edhe... Më shumë

 •  Melisa Sakiri

  Modele

  Melisa Sakiri: Ja pse dua të stolisem me kurorën e “Miss Bern”

   Në intervistën për “albinfo.ch”, Melisa tregon për jetën e saj profesionale, për garën... Më shumë

 •   Avdullah  Krasniqi

  Fermer

  Alpet zvicerane në fshatrat kosovare

  Pas 25 vjet qëndrimi, Avdullah Krasniqi ka lëshuar Zvicrën për të mbjell traditën... Më shumë

 •   

  Gjilani i ngufatur nga plehrat

  Qyteti me numrin më të madh të bashkatdhetarëve që janë kthyer për pushime... Më shumë

 •  Suna Arifi

  Humanitare

  Mërgimtarja nga Zvicra shpërndan dhurata për fëmijët skamnorë në Gjilan

  Suna Arifi, qytetare nga Gjilani, me qëndrim të përkohshëm në Zvicër, ka shprehur... Më shumë

 •  Skender  Ademi

  Shofer autobusi

  Skender Ademi për të dytën herë me radhë, shofer i vitit në regjion

  Fillimisht u kishte bërë thirrje udhëtarëve që të mos e votonin këtë vit,... Më shumë

 •  Dëshira Vrajolli Flankër

  Kryetare e komunës Vermdë

  Dëshira Vrajolli Flankër, zgjidhet kryetare komune në Suedi

  Ajo është zgjedhur kryetare e komunës Vermdë dhe që nga 1 janari i... Më shumë

 •  Julia  Schmid

  Julia Schmid: Gjuha shqipe është shumë e bukur por shumë pak e njohur

  Julia Schmid, një mike e çmuar e shqiptarëve, e angazhuar në projekte integruese,... Më shumë

 •  Fatime Sulejmani

  Përkthyese

  Fatime Sulejmani këshillon refugjatët në 7 gjuhë të huaja

  E lindur në pjesën shqiptare të Maqedonisë, ajo përveç gjuhës shqipe dhe maqedonishte,... Më shumë

 •  Destan Rashiti

  Pronar i restorantit „Bierquelle“

  Zvicër: gjenden gazeta të vitit 1870 në restorantin e një shqiptari

  Gjatë renovimit të një restoranti në Heiden të kantonit Appenzell, janë gjetur gazeta... Më shumë

 •  Lushtaku Heidi

  Menekine

  Heidi Lushtaku brenda një viti me tetë kontrata disavjeçare

  Nuk bëhet fjalë për modelen e njohur botërore Heidi Klum, por për modelen... Më shumë

 •  Donika Krasniqi

  Modele

  Donika Krasniqi: Jeta është një dhuratë, të cilën duhet shijuar në çdo sekondë

  Për modelisten Donika Krasniqi albinfo.ch ka shkruar disa herë me radhë. Vajza shqiptare,... Më shumë

 •  Rene Rexhepi

  Kuzhinier

  Rene Rexhepi, „Steve Jobs i kuzhinës botërore”

  Programi i trajnimit në kuzhinën e tij është bërë kolegj elitar. Me dhjetëra... Më shumë

 •  Alberina Shabani

  Nxënëse

  Kosovarja 13-vjeçe, me esenë më të mirë në Austri

  Bëhet fjalë për Alberina Shabanin nga Kosova. 13-vjeçarja ka zënë vendin e parë... Më shumë

 •  Xhabir Hamiti

  Teolog

  Islami nuk lejon ekstremizëm

  Radikalizmi dhe ekstremizmi, të ngjyrosura me fe, janë të dënueshme…devijime dhe shmangie nga... Më shumë

 •  Marjan Marku

  Prift

  Meshtari shqiptar që ngre ura ndërmjet religjioneve

  Don Marjan Marku ka rreth një vit që punon si meshtar në Kishën... Më shumë

 •  Hava Krasniqi

  Animatore

  Animatorja që don t’i mësojë fëmijët shqip

  Hava Krasniqi, animatore shqiptare në Adliswil të Zvicrës po bën përpjekje që fëmijët... Më shumë

 •  Liburn Mehmetaj

  Student

  Fiton çmimin për diplomën më të mirë në Evropë

  Studenti shqiptar në Universitetin e Fribourgut, Liburn Mehmetaj, me ekipin e tij, fitoi... Më shumë

 •  Valdedete Mehanja

  Pilote

  Valdedeta Mehanja, pilote kosovare në SHBA

  Valdeta përshkruan rrugën e saj drejt realizimit të ëndrrës për t’u bërë pilote... Më shumë

 •  Mario Peqini

  Pastiçer

  Shqiptari, pastiçeri më i mirë në Itali

  Mario Peqini, djali 25 vjeç nga Durrësi, i cili prej disa vitesh punon... Më shumë

 •  Qerim Shkreli

  Biznesmen

  Shqiptari që solli në Gjermani 400 mjekë nga Ballkani

  Vetëm në aktivitetin e parë informativ në Tiranë kanë qenë të pranishëm 650... Më shumë