• Të gjitha
 • Gesundheit
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Politikë
 • Ekonomi
 • Ekonomi
 • Pronar
 • Pronar
 • Gesundheit
 • Gesundheit
 • Kardiolog
 • Kardiolog
 • Kulturë
 • Kulturë
 • Literaturë
 • Muzikë
 • Muzikë
 • Aktrim
 • Aktrim
 • Art
 • Pikturë
 • Pikturë
 • Shkencë
 • Shkencë
 • Sociale
 • Sociale
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme
 • Të ndryshme
 • Gjinekolog
 • Gjinekolog
 • Bukuri
 • Afarist
 • Afarist
 • Shkencëtare
 • Shkencëtare
 • Shoqata
 • Menaxher/e
 • Menaxher/e
 • Futboll
 • Futboll
 • Boks
 • Mjeke
 • Mjeke
 • Teatër
 • Modë
 • Modë
 • Sport
 • Sport
 • Pedagog
 • Infirmière
 • Turizëm
 • Avokate
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Kulturë

 •   

  Këngë nga Rruga e Farkëtarëve

  Poezi shqipe të përkthyera në frëngjisht. Në këtë mbrëmje që do të mbahet me 20 mars 2023 në Lozanë, do të flasim për Këngë nga Rruga e Farkëtarëve (Éditions d’en bas,  2022), një përmbledhje me poezi e autorit Ndriçim Ademaj, përkthyer në frëngjisht nga Festa Molliqaj, vepra fituese e mirënjohjes speciale nga PEN klubi francez në Paris në  janar të vitit 2023.  ... Më shumë

 •  Bernadeta Nikollbibaj 

  Moderatore/këngëtare

  Bernadeta Nikollbibaj, kosovarja që ushtron tri profesione në Zug të Zvicrës

  Bernadeta Nikollbibaj ka lindur në Gjakovë, mirëpo jeton dhe vepron në Zvicër qe... Më shumë

 •  Ramë  Beqiri

  Aktor-Piktor

  Ramë Beqiri, artisti i shquar shqiptar nga Gjeneva, mes aktrimit dhe pikturimit

  Ramë Beqiri është artisti i shquar shqiptar, jeton dhe vepron në kantonin e... Më shumë

 •  Kleofina  Pnishi

  Artiste/Modele/Këngëtare

  Shqiptarja nga Franca, një aktore e diplomuar, modele dhe këngëtare

  Kleofina Pnishi tashmë është emër suksesi në shumë fusha në Francë. Përveç që... Më shumë

 •  Arben   Bajraktaraj,

  Aktor

  Francë: Aktori i suksesshëm shqiptar, në filmin “Harry Potter”

  Kosovari që tashmë ka arritur suksese të shumta... Më shumë

 •  Petrit  Çeku

  Muzikant

  Austri: Kitaristi shqiptar që punon në Universitetin “Kunstuni Graz Krug”

  Fitues i shumë “Çmimeve Ndërkombëtare”, me krijimtari të pasur muzikore... Më shumë

 •   

  Zvicër: “Sharri” i ngjan një ekspozite me fotografi të qyteteve shqiptare

  Brenda një objekti tërësisht të rinovuar e me stoli të njëpasnjëshme murale të... Më shumë

 •  Shyhrete Kurti-Musa 

  Poete

  Shyhrete Kurti-Musa vjen me librin e saj të parë “Poezia është grua”

  Vëllimi ka 78 poezi në shqip dhe frëngjisht, të përkthyera nga Erih Ahmetaj.... Më shumë

 •  Jurgen  Pecnikaj

  instrumentist

  Me çifteli në dorë, Jurgeni nga Gjermania sjell remix, hitet botërore

  Instrumentisti shqiptar, Jurgen Pecnikaj, me çifteli në dorë mahnit këngëtarët me famë botërore... Më shumë

 •  Elension Sulaj

  Fotograf Marka

  Vogëlushi 3-vjeçar nga Londra, bëhet hit në internet

  Elension Sulaj është bukuroshi 3-vjeçar që pozon markat më të njohura të veshjeve... Më shumë

 •  Kosti Deti

  pianist

  Kosti Deti, instrumentisti i talentuar në Vjenë

  Storie suksesi në Austri për pianistin shqiptar... Më shumë

 •  Rapi  Sota

  piktor

  Rapi Sota, një piktor bashkëkohor ekspresionist nga Kanadaja

  Rapi Sota është një piktor bashkëkohor ekspresionist, i cili jeton dhe punon në... Më shumë

 •  Kështjella  Pepshi

  Kengetare

  Kështjella Pepshi dhe suksesi i saj në fushën e muzikës në Zvicër (Video)

  Kështjella Pepshi, në prag të debutimit me albumin e saj muzikor... Më shumë

 •  Altin  Kaftira

  Solist

  Artisti shqiptar nga Amsterdami, solisti i parë në ”Balet Het Nationale”

  Artisti shqiptar Altin Kaftira, jeton dhe ushtron aktivitetin e tij në Amsterdam, Hollandë,... Më shumë

 •  Alida  Duka

  kengetare

  Alida Duka, këngëtarja e talentuar shqiptare në Hanover

  Alida Duka është këngëtarja shqiptare, e cila jeton prej shumë vitesh në Hanover... Më shumë

 •  Steisi - Eleni  Zylfo

  Blogere

  Dy motrat simpatike, blogere të suksesshme në vlogun e tyre në Itali

  Steisi dhe Eleni Zylfo janë dy motra shqiptare që kanë lindur, jetojnë dhe... Më shumë

 •  Joland  Novaj

  Model

  Modelisti me prejardhje nga Kosova, pjesë e gala mbrëmjes nga “Gucci”

  “Nuk mund ta besoj se po shikoj veten të sfiloj për “Gucci Aria... Më shumë

 •  Drilona  Musa

  Kengetare

  Kosovarja Drilona Musa, finaliste e ‘The Voice of Switzerland’

  Drilona Musa, një këngëtare shumë e talentuar në Zvicër... Më shumë

 •  Ana  Naqe

  Soprano

  Belgjikë: Sopranoja shqiptare, Ana Naqe, me veprimtari artistike

  Sopranoja shqiptare, Ana Naqe, jeton dhe ushtron aktivitetin e saj artistik në Belgjikë,... Më shumë

 •  Liridona Gjokaj

  Fotografe

  Liridona Gjokaj, fotografja shqiptare në SHBA

  Liridona Gjokaj është fotografja pasionante shqiptare në SHBA, transmeton albinfo.ch. Ajo në një... Më shumë

 •   

  Studim: Një në tre zviceranë besojnë teoritë e konspiracionit rreth Covid-it

  Teoritë e konspiracionit rreth koronavirusit kanë tërhequr vëmendjen me rreth një të tretën... Më shumë

 •  Alisa Opari Luzi 

  Këngëtare

  Këngëtarja shqiptare nga Holanda, me projekt të ri muzikor

  Këngëtarja e re me prejardhje shqiptare, Alisa Opari Luzi, ka lindur në Holandë,... Më shumë