• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Kulturë

 •   

  Manifestim i suksesshëm i SHKA “Ilirët” nga Lozana

  Pothuajse çdo vend ka grupe me valle dhe këngë popullore, por të rralla... Më shumë

 •   

  Të rritur me çifteli e veshje kombëtare, djemtë e Zvicrës që nuk i kanë munguar asnjë feste kombëtare

  Njihuni me dy talentët e rinj që prej vitësh mbajnë gjallë skenën folklorike... Më shumë

 •   

  “Kosova ideas” prezanton në Cyrih projektet e realizuara në Kosovë

  Albinfo.ch, në partneritet me platformën ‘Kosovaideas’ ka organizuar në Zürich një seancë prezantimi... Më shumë

 •   

  Ekspozitë e dy kosovareve në Zvicër

  Lebibe Topalli dhe Pranvera Sylejmani vijnë me ekspozitë në Zvicër me temë "Arti... Më shumë

 •   

  Filmi shqiptar “Nëntor i Ftohtë” vjen në Festivalin e Filmit në Cyrih

  Për herë të parë në Festivalin e Filmit në Cyrih është ftuar filmi... Më shumë

 •   

  Artistët, në grevë për paga

  Tri institucionet bartëse të Ministrisë së Kulturës, Shoqata sindikale e Teatrit Kombëtar, Filarmonisë,... Më shumë

 •   

  Publikohet klipi bashkëpunues mes Rita Oras, Bebe Rexhas, Cardi B dhe Charlie

  Publikohet klipi bashkëpunues mes dy këngëtareve shqipëtare dhe Cardi B e Charlie Këngës... Më shumë

 •   

  “Sërish vjen marsi”, na vjen në Zvicër me trilogjinë për Gjergj Kastriotin-Skënderbeun

  Në 550 vjetorin e vdekjes së heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti-Skënderbeut, i shpallur... Më shumë

 •   

  550 vjetët e (pa) vdekësisë së Gjergj Kastriotit-Skënderbeut

  Qindra shqiptarë janë mbledhur mbrëmë në Sirnach për ta përkujtuar, për herë të... Më shumë

 •   

  „Qeleshja e bardhë“ prek zemrat e poetëve zviceranë

  Librin e ka botuar shtëpia botuese „Waldgut“ në Frauenfeld, kurse kritikën letrare i... Më shumë

 •   

  Publiku në Sankt-Gallen u duartroket artistëve të “arratisur” nga Kosova

  Kështu u paraqitën në skenë për dy ditë radhazi grupi i teatrit “Aktrimi”... Më shumë

 •   

  “Silentium Est Pax” e Memli Kelmendit, Premierë në Francë

  Kjo vepër e kompozitorit të ri nga Kosova, më 16 shtator do të... Më shumë

 •   

  Kosova prezanton për Oscars  filmin ‘T’padashtun’

  Ky film me skenar dhe regji nga Edon Rizvanolli është dramë e cila... Më shumë

 •   

  Një histori për t’u treguar: bashkëjetesa e shqiptarëve me afro –malazezët në Ulqin

  Ulqini është edhe një nga qytetet unik në Ballkan që si popullsi vendase... Më shumë

 •  Flaka Jahaj

  Stiliste

  Me kërrabëzat kosovare në sfilatat botërore

  Stilistja zvicerano-shqiptare e njohur në Zvicër, Flaka Jahaj, ka depërtuar në tregun e... Më shumë

 •   

  Jöhl i mahnitur nga mikpritja shqiptare, organizon koloni me piktorët shqiptarë

  «Me këtë disiplinë pune që ka miku ynë Joe, unë punoj gjatë tërë... Më shumë

 •  Fatjeta  Barbullushi

  Këngëtare

  Fatjeta Barbullushi dhe bendi Guralumi vijnë me albumin “Lule bore”

  Barbullushi bashkë me bendin “Guralumi” ia kanë arritur me projektin më të ri... Më shumë

 •  Gani Jakupi

  Artistë

  Mes stripit, jazz-it dhe gazetarisë: gjeniu humanist i Gani Jakupit

  Jo sa duhet i njohur nga bashkëkombësit e tij, Gani Jakupi është një... Më shumë

 •   

  Shqipëria nuk kalon në finale të Eurovisionit

  Linda me këngën e saj ‘World’ është vlerësuar pozitivisht, megjithatë pas numërimit të... Më shumë

 •   Kreshnik   Ibrahimi

  Aktorë

  Kreshnik Ibrahimi shfaq komedinë “Gurbetçari” në teatrin e Munihut

  I njohur për rolet e tij të shumta, aktori Kreshnik Ibrahimi prej gjashtë... Më shumë

 •  Dioklea  Hoxha

  Soprano

  Soprano shqiptare mahnit publikun në Firencë

  Dioklea Hoxha është shprehur e lumtur për debutimin dhe me përkrahjen që i... Më shumë

 •   

  Zvicër: Prindërit e fëmijëve shqiptarë nuk e harrojnë Ditën e Mësuesit

  Vetëm 7 deri 8 % e fëmijëve shqiptarë në Zvicrën lindore ndjekin mësimin... Më shumë