• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Kulturë

 •  Amir Ameti

  Këngëtar

  Amir Ameti direkt në gjysmë finale të “Die grössten Schweizer Talente”

  Amir Ameti është një tjetër talent që ka befasuar jurinë në spektaklin e... Më shumë

 •  Isuf Islamaj

  Aktor

  Isufi 8 vjeçar, aktor satirik në televizionin zviceran

  Emisioni i njohur “26 minutes” realizon një reportazh të shkurtër, ku aktori kryesor... Më shumë

 •  Blerina Iberhysaj

  Këngëtare

  Belinda Iberhysaj, zëri shqiptar që shkëlqeu në Belgjikë

  Belinda Iberhysajt nga Deçani i iu deshën vetëm shtatë sekonda të këndoj në... Më shumë

 •  Filloreta Berisha

  Modele

  Kaçurrelja shqiptare e spektakleve të bukurisë në Zvicër

  Filloreta Berisha, modelja bukuroshe me prejardhje nga Peja në këtë intervistë të dhënë... Më shumë

 •  Flaka  Goranci

  Mezzo

  Flaka Goranci prezantoi perlat e muzikës shqiptare në Cyrih

  Pas promovimeve të suksesshme në Austri, Shqipëri dhe Kosovë, radhën e kishte pikërisht... Më shumë

 •  Gorani Flaka

  Këngëtare

  Flaka Goranci më 6 dhjetor promovon në Cyrih “Albanian Flowers”

  ... Më shumë

 •  Donika Krasniqi

  Manikene

  Donika Krasniqi kthehet nga India

  Po e jetoj ëndrrën…... Më shumë

 •  Latifi Anita

  Këngëtare

  Anita Latifi, me klip të ri dhe buzë të reja

  Anita Latifi ishte pjesë e edicionit të 11-të të shou programit “DSDS”. Gjatë... Më shumë

 •  Nasibe Ali

  Finaliste për “Miss Zvicra 2015”.

  Nasibe Ali: “Jam shqiptare, por ndihem më shumë zvicerane”

  Nasibe Ali është njëra prej finalisteve për “Miss Zvicra 2015”. 20- vjeçarja nga... Më shumë

 •   

  Filmi kosovar fiton çmimin e 50-të ndërkombëtar

  Filmi “Agnus Dei”, me skenar e regji të Agim Sopit, është shpallur fitues... Më shumë

 •   

  Kosovë, nis java italiane e kulturës

  “Kombi jonë është një rezultat i dëshirës së përbashkët për të jetuar së... Më shumë

 •   

  Sonte në Bernë, premiera e shfaqjes “Kosovo für Dummies”

  Sonte, më 10 shtator në “Theater am Schlachthaus” të Bernës jepet premiera e... Më shumë

 •  Heidi Lushtaku

  Top Model

  Hedi Lushtaku bëhet pjesë e agjencisë “Option Model”

  Modelistja shqiptare që jeton në Zvicër, Heidi Lushtaku, ka firmosur edhe një kontratë... Më shumë

 •  Fatime Sulejmani

  Përkthyese

  Fatime Sulejmani këshillon refugjatët në 7 gjuhë të huaja

  E lindur në pjesën shqiptare të Maqedonisë, ajo përveç gjuhës shqipe dhe maqedonishte,... Më shumë