Lajme

Bukuroshja shqiptare, stiliste dhe influencuese e suksesshme e modës në Gjermani

Fate Kastrati, disenjatorja e famshme në Berlin

Për sharmin dhe talentin e saj të veçantë, shumë figura të njohura botërore kanë fustanet e disenjatores shqiptare, që e quajnë unike për stilin dhe dizajnet e saj.

Ajo është Fate Kastrati, një stiliste dhe influencuese e modës mjaft e suksesshme, e cila vepron në Gjermani, shkruan albinfo.ch.

Ajo ka nisur aktivitetin në fushën e modës që në moshë fare të vogël dhe falë talentit të saj, tashmë krijimet e Kastratit vishen edhe nga aktorët dhe prezantueset e televizioneve gjermane.

Që në moshë të re ajo kishte dëshirë të bëjë dizajne të fustaneve, kjo ishte edhe arsyeja që ajo vendosi ta ndjekë shkollën e modës.

Ajo që në fillim kishte talent në dizajnim, dhe sot është një profil i suksesshëm i modës. Kërkesat më të mdha i ka nga shteti i Zvicrës, pastaj nga Austria dhe Gjermania. Të shumtë janë moderatoret dhe modelet që porositin fustane dhe ndihen unike me veshjen e kreatores shqiptare.

Ajo rrjedh nga një familje nga Peja, e do shumë Kosovën dhe Rugovën e ka vend të preferuar. /Albinfo.ch

Më poshtë Albinfo.ch jus jell disa nga dizajnet e Fate Kastratit:

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.

Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe Maltisht

Përshkrimi i fotografisë nuk është i disponueshëm.