• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Humanitare

 •   

  90 mijë franga, nga aksioni i tri klubeve shqiptare të Zvicrës lindore

  Iniciativa e tri klubeve shqiptare për t’u dalë në ndihmë të dëmtuarve nga... Më shumë

 •   

  Fondi i ri mjedisor i Leonardo DiCaprios: 5 milion dollarë ndihmë për gjendjen në Amazon

  Earth Alliance, një organizatë e re mjedisore e krijuar nga Leonardo DiCaprio dhe... Më shumë

 •   

  Blej një libër dhe ndihmo femrat e përdhunuara

  Organizata “Jeta në Kastriot”, e cila përkujdeset për mbi 216 femra të përdhunuara... Më shumë

 •   

  Shqipëria shpëton 36 migrantë afganë

  Një anije e Shqipërisë që po lundronte në Detin Egje ka shpëtuar 36... Më shumë

 •   

  Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë

  Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa,... Më shumë

 •   

  Ndihma juaj sot, mund ta sjellë në jetë platformën “Lexo me zë”

  Me qëllim që të ndihmojnë në edukim personat e verbër dhe ata që... Më shumë

 •   

  Mërgimtarja nga Amerika ndihmon të mbijetuarit e dhunës në Kosovë

  Liljana Gashi, një shqiptare që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka... Më shumë

 •   

  Gjysmëhëna e Kuqe turke ndihmon familjet skamnore në Kosovë

  Kryqi i Kuq i Kosovës (Dega në Prishtinë) sot ka shpërndarë 55 pako... Më shumë

 •   

  Dhuron 1000 euro për shoqatën “Nëna dhe fëmijë të lumtur”

  Drejtori i Unionit të Bizneseve Shqiptaro-Gjermane, Bekim Brestovci, ka festuar ditëlindjen e 50-të,... Më shumë

 •   

  “String String” do të performojë në mbrëmjen humanitare në Cyrih

  Në Cyrih të Zvicrës do të mbahet një mbrëmje humanitare organizuar nga Fondacioni... Më shumë

 •   

  Afaristi shqiptar nga Gjermania dhuron mijëra euro për spitalin në Mitrovicë

  Afaristi shqiptar në Gjermani, Bahri Tahiri, ka dhuruar mijëra euro si kontribut për... Më shumë

 •   

  Mbrëmjes humanitare në Cyrih i bashkohet edhe një donator

  Fondacioni ‘Action for Mothers and Children’ është duke organizuar mbrëmjen humanitare në Cyrih... Më shumë

 •   

  Shkencëtarët zviceranë krijojnë burime uji në një kamp në Ugandë

  Në kampet e refugjatëve, zakonisht një nga sfidat e para është uji. Por,... Më shumë

 •   

  Femrat shqiptare ndërtojnë 5 shtëpi për 4 muaj përmes aktiviteteve në Facebook

  Plotë 6610 franga dhe 1538 Euro janë mbledhur sot në eventin humanitar të... Më shumë

 •   

  Gratë shqiptare ndërtojnë shtëpi për familje të varfra në Kosovë

  Forumi i Femrave Shqiptare me festë humanitare të dielën në diskotekën Bolero. Femrat... Më shumë

 •   

  “Darka e Diasporës” në Cyrih mbledh rreth 10 mijë franga

  Kjo darkë është organizuar me qëllimin e shpëtimit të jetëve të fëmijëve dhe... Më shumë

 •   

  Mërgimtarët bëjnë me banesë një familje me pesë jetimë në Prizren

  Familja Gjibigjiu është bërë me banesë, ku donatorët janë vendas, si dhe nga... Më shumë

 •   

  Rita Ora humane, ndihmon të prekurit e uraganit në Hjuston

  Ajo i është bashkuar misionit humanitar për të ndihmuar njerëzit që janë prekur... Më shumë

 •   

  Ndihmohen shumë familje para festës së Bajramit

  Por, përveç gjërave ushqimore, në ditët e fundit, ka filluar edhe ndërtimi i... Më shumë

 •   

  Mërgimtari dhuron katër autoambulanca

  Mërgimtari nga Suedia, Blerim Selimi ka dhuruar katër autoambulanca për Qendrën Mjekësore në... Më shumë

 •   

  Shoqata “Nëna Terezë” e Zvicrës bën me shtëpi katër familje në Kosovë

  Katër familje nga katër komuna të ndryshme do të bëhen me shtëpi falë... Më shumë

 •  Mursel  Selmani

  Humanitarë

  Mërgimtari nga Zvicra ndihmon familjet nga Podujeva

  Mursel Selmani, i cili jeton dhe vepron në Zvicër, është donatori që ndihmoi... Më shumë