• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Politikë

 •   

  13 vende anëtare të BE-së: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

  Trembëdhjetë vende anëtarë të BE-së, përfshirë Italinë, Poloninë dhe Austrinë, kanë publikuar një... Më shumë

 •   

  Haradinaj mbërrin në Gjermani, pritet me ceremoni ushtarake

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka arritur në Gjermani, me ç’rast është pritur... Më shumë

 •   

  Kurti takohet me këshilltarin e Merkelit, ja çka biseduan

  Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar me Matthias Luttenberg, këshilltari kancelares... Më shumë

 •   

  OKB reagon për arrestimin e dy zyrtarëve të UNMIK-ut

  Misioni i OKB-së në Kosovë, UNMIK shprehu sot shqetësim të madh për zhvillimet... Më shumë

 •   

  Pjesëmarrje e madhe në votimet për Parlamentin Evropian

  Zgjedhjet në shumë vende kanë tejkaluar pjesëmarrjen para pesë vitesh. Në Gjermani dhe... Më shumë

 •   

  Edi Rama i shkruan letër publike Lulzim Bashës

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka drejtuar një letër publike Lulzim Bashës,... Më shumë

 •   

  Shqiptarja që synon postin e deputetes në Belgjikë

  Alketa Selimaj është një tjetër shqiptare që karrierën e vet politike e ka... Më shumë

 •   

  Zgjedhjet në Austri do të mbahen në shtator

  Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, ka vendosur të prishë koalicionin me partinë populise... Më shumë

 •   

  Gjermania, e shqetësuar për gjendjen në Shqipëri

  Zëvendëskryetari i grupit parlamentar të Unioni Kristiandemokrat / Unioni Kristiansocial (CDU/CSU) në Bundestag,... Më shumë

 •   

  Thaçi: Kemi mbështetjen e ShBA-së për marrëveshjen e paqes me Serbinë

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova ka mbështetjen e plotë... Më shumë

 •   

  Kandidati për deputet në Bruksel, e nis fushatën para bustit të Skënderbeut

  Në Maqedoni kanë përfunduar zgjedhjet, kurse shqiptari me prejardhje nga Kumanova, Burim Demiri,... Më shumë

 •   

  Mogherini në Shqipëri: Hapja e negociatave, e arritshme, por jo e lehtë

  Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, gjatë vizitës së saj në... Më shumë

 •   

  Thaçi e Rama bisedojnë për hapjen e plotë të kufirit Kosovë-Shqipëri

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, janë takuar... Më shumë

 •   

  Diplomati gjerman: Kosova ta heqë taksën dhe të fitojë vizat

  Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka thënë se Kosova do të duhej ta ndalte... Më shumë

 •   

  Gjermania e përkrah hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në

  “Gjermania i jep përkrahje të plotë Shqipërisë dhe mbështet pa rezerva hapjen e... Më shumë

 •   

  Të rinjtë kosovarë, të painteresuar për politikë

  Shumicën e popullatës së Kosovës e përbëjnë të rinjtë. Atyre u interesojnë shumë... Më shumë

 •   

  Brikena Muharremi: Detyra jonë është t’i shërbejmë komunitetit

  Brikena Muharremi është kryetare e Shoqatës së Avokatëve Shqiptaro-Britanikë. Ajo është shqiptarja e... Më shumë

 •   

  Çka thonë Haradinaj e Thaçi për takimin në Berlin?

  Krerët e Kosovës i janë bashkuar takimit në samitin e Berlinit, ku janë... Më shumë

 •   

  Zaev paralajmëron zgjedhje të parakohshme parlamentare

  Portali MKD shkruan se Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar dje që vendi mund... Më shumë

 •   

  Kryeministrit Rama i bllokohet rruga edhe në Elbasan

  Thotë se është i vendosur që zgjedhjet nuk do të shtyhen. Kryeministri i... Më shumë

 •   

  Një vendbanim izraelit do të emërtohet ‘Donald Trump’

  Izraeli njoftoi se do të emërojë një vendbanim në Rrafshnaltën e Golanit me... Më shumë

 •   

  Erdogan paralajmëron takim me Trump-in

  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se një takim me presidentin amerikan... Më shumë