• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Politikë

 •   

  Djali i heroit kthehet nga Austria për t’u angazhuar në politikë

  Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, sot e ka prezantuar si prurje të re... Më shumë

 •   

  Planifikohen dënime më të ashpra për shoferë të pakujdesshëm

  Ministri i Transportit i Gjermanisë dëshiron të ripërpunojë rregulloret e trafikut, të cilat... Më shumë

 •   

  Lirimi i Tomor Morinës, pamje nga burgu i Shutkës

  Shumë shpejt pritet lirimi i ish-ushtarit të UÇK-së, Tomor Morina. Në burgun e... Më shumë

 •   

  OSBE gati të ndërmjetësojë krizën politike në Shqipëri

  Zyra e OSBE-së në Vienë tha për RTV ORA se Sekretari i Përgjithshëm... Më shumë

 •   

  Rruga e gjatë e Konventave të Gjenevës të vitit 1949

  Shtatëdhjetë vjet më parë, Zvicra arriti një hap modest diplomatik. Pavarësisht nga izolimi... Më shumë

 •   

  Gjermania do të pezullojë ndihmën ndaj Brazilit, ne mbrojtjen e pyllit të Amazonës

  Gjermania tha të shtunën se do të pezullojë ndihmën ndaj Brazilit, ne mbrojtjen... Më shumë

 •   

  Pasuesi i Mogherinit, zyrtarisht spanjolli Borrell

  Shtetet anëtare të Bashkimit Europian emëruan zyrtarisht spanjollin Josep Borrel si pasues të... Më shumë

 •   

  Nga 31 tetori Britania e Madhe do të largohet nga BE-ja

  Përfundimisht, Britania e Madhe do të largohet nga Bashkimi Evropian më 31 tetor.... Më shumë

 •   

  Angela Merkel mbetet politikanja më e njohur në Gjermani

  Sipas sondazheve, Angela Merkel mbetet ende politikanja më e preferuar e Gjermanisë.... Më shumë

 •   

  Italia me rezolutë në BE për hapjen e negociatave të Shqipërisë

  Parlamenti i Italisë ka miratuar një rezolutë për çeljen e negociatave të Shqipërisë... Më shumë

 •   

  Thaçi uron Zvicrën në Ditën Nacionale

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një postim në llogarinë e tij në... Më shumë

 •   

  Vijnë delegatët nga diaspora që do të marrin pjesë në Kuvend

    Shefi i deputetëvë të LDK-së, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se... Më shumë

 •   

  Haradinaj e çon në Kuvend letrën e dorëheqjes

  Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, sot ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës letrën... Më shumë

 •   

  13 vende anëtare të BE-së: Të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë

  Trembëdhjetë vende anëtarë të BE-së, përfshirë Italinë, Poloninë dhe Austrinë, kanë publikuar një... Më shumë

 •   

  Haradinaj mbërrin në Gjermani, pritet me ceremoni ushtarake

  Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka arritur në Gjermani, me ç’rast është pritur... Më shumë

 •   

  Kurti takohet me këshilltarin e Merkelit, ja çka biseduan

  Kryetari i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar me Matthias Luttenberg, këshilltari kancelares... Më shumë

 •   

  OKB reagon për arrestimin e dy zyrtarëve të UNMIK-ut

  Misioni i OKB-së në Kosovë, UNMIK shprehu sot shqetësim të madh për zhvillimet... Më shumë

 •   

  Pjesëmarrje e madhe në votimet për Parlamentin Evropian

  Zgjedhjet në shumë vende kanë tejkaluar pjesëmarrjen para pesë vitesh. Në Gjermani dhe... Më shumë

 •   

  Edi Rama i shkruan letër publike Lulzim Bashës

  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ka drejtuar një letër publike Lulzim Bashës,... Më shumë

 •   

  Shqiptarja që synon postin e deputetes në Belgjikë

  Alketa Selimaj është një tjetër shqiptare që karrierën e vet politike e ka... Më shumë

 •   

  Zgjedhjet në Austri do të mbahen në shtator

  Kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz, ka vendosur të prishë koalicionin me partinë populise... Më shumë

 •   

  Gjermania, e shqetësuar për gjendjen në Shqipëri

  Zëvendëskryetari i grupit parlamentar të Unioni Kristiandemokrat / Unioni Kristiansocial (CDU/CSU) në Bundestag,... Më shumë