• Të gjitha
 • Shëndetësia
 • Kulturë
 • Sociale
 • Sport
 • Humanitare
 • Politikë
 • Shkencë
 • Ekonomi
 • Shoq. prof.
 • Të ndryshme

  Politikë

 •   

  Thaçi: Kemi mbështetjen e ShBA-së për marrëveshjen e paqes me Serbinë

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se Kosova ka mbështetjen e plotë... Më shumë

 •   

  Kandidati për deputet në Bruksel, e nis fushatën para bustit të Skënderbeut

  Në Maqedoni kanë përfunduar zgjedhjet, kurse shqiptari me prejardhje nga Kumanova, Burim Demiri,... Më shumë

 •   

  Mogherini në Shqipëri: Hapja e negociatave, e arritshme, por jo e lehtë

  Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, gjatë vizitës së saj në... Më shumë

 •   

  Thaçi e Rama bisedojnë për hapjen e plotë të kufirit Kosovë-Shqipëri

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, janë takuar... Më shumë

 •   

  Diplomati gjerman: Kosova ta heqë taksën dhe të fitojë vizat

  Diplomati gjerman, Wolfgang Ischinger, ka thënë se Kosova do të duhej ta ndalte... Më shumë

 •   

  Gjermania e përkrah hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE-në

  “Gjermania i jep përkrahje të plotë Shqipërisë dhe mbështet pa rezerva hapjen e... Më shumë

 •   

  Të rinjtë kosovarë, të painteresuar për politikë

  Shumicën e popullatës së Kosovës e përbëjnë të rinjtë. Atyre u interesojnë shumë... Më shumë

 •  Brikena Muharremi

  Avokate

  Brikena Muharremi: Detyra jonë është t’i shërbejmë komunitetit

  Brikena Muharremi është kryetare e Shoqatës së Avokatëve Shqiptaro-Britanikë. Ajo është shqiptarja e... Më shumë

 •   

  Çka thonë Haradinaj e Thaçi për takimin në Berlin?

  Krerët e Kosovës i janë bashkuar takimit në samitin e Berlinit, ku janë... Më shumë

 •   

  Zaev paralajmëron zgjedhje të parakohshme parlamentare

  Portali MKD shkruan se Kryeministri Zoran Zaev ka deklaruar dje që vendi mund... Më shumë

 •   

  Kryeministrit Rama i bllokohet rruga edhe në Elbasan

  Thotë se është i vendosur që zgjedhjet nuk do të shtyhen. Kryeministri i... Më shumë

 •   

  Një vendbanim izraelit do të emërtohet ‘Donald Trump’

  Izraeli njoftoi se do të emërojë një vendbanim në Rrafshnaltën e Golanit me... Më shumë

 •   

  Erdogan paralajmëron takim me Trump-in

  Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se një takim me presidentin amerikan... Më shumë

 •   

  Eurodeputeti Lukas Mandl takohet me shqiptarë në Austri

  Në turneun e tij nëpër Austri, miku i madh i shqiptarëve, përveç... Më shumë

 •   

  Edhe një shqiptare, kandidate për deputete në Parlamentin e Belgjikës

  Themeluese e shoqatës së parë për femrat shqiptare në Bruksel, Alketa Selimaj, është... Më shumë

 •   

  Kongresistja citon Kuranin për t’iu përgjigjur Trump-it

  Kongresistja myslimane e Minnesotas, Ilhan Omar, u kritikua nga presidenti amerikan, Donald Trump,... Më shumë

 •   

  Ministri serb, Vulin: Sa më shpejt duhet të ndahemi nga shqiptarët

  Ministri serb i Mbrojtjes ,Aleksandar Vulin, thotë se angazhohet që sa më shpejt... Më shumë

 •   

  Pesë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e Belgjikës dhe të BE-së

  Amet Gjanaj, Luiza Duraki, Habibe Duraki, Avni Gjanaj dhe Qendresa Gerlica janë pesë... Më shumë

 •   

  Trumpi pritet nga “bebja Trump” në kufirin SHBA-Meksikë

  Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, të premten është pritur në Kaliforni, në vendkalimin... Më shumë

 •   

  Vuçiq: Për ne është e rëndësishme të tregtojmë me Kosovën

  Gjendemi në rrugën qorre, ku na kanë hedhur, ka thënë presidenti i Serbisë,... Më shumë

 •   

  Presidenti i Kosovës në Londër, zotohet se nuk do të ketë kufi etnik me Serbinë

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ftuar nga Instituti Mbretëror për Marrëdhënie Ndërkombëtare... Më shumë

 •   

  Zvicra shtyn vendimin rreth Traktatit për energjinë bërthamore

  (Foto: Thomas Milot) Këshilli Federal i Zvicrës (organi ekzekutiv) ka shtyrë vendimin lidhur... Më shumë