Kuzhina shqiptare

Speca të mbushur me maze

Speca të mbushur me maze

 

Përbërësit:

• 500 gram djathë,
• 300 gram maze,
• 2 kg speca për mbushje,
• 4 vezë,
• kopër.

Përgatitja:

I pastrojmë specat nga farat.

Tunden vezët, shtohet djathi i troshitur, maza si dhe kopra e prerë imët.

Me këtë masë mbushen specat, radhiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe futen në furrë të nxehtë për t’u pjekur.

Ju bëftë mirë!


 Të tjera nga Kuzhina shqiptare