Lajme

VIDEO: Gjendja e rrugëve në Zvicër pas borës

Në disa vende të Zvicrës ka rënë dëborë, derisa kërkohet kujdes nga shoferët

Gjatë javës në Zvicër, sidomos në viset malore, ka rënë dëborë, kurse gjatë fundjavës, pritet që të bjerë dëborë edhe në vendet më të ulëta, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Nga shoferët kërkohet kujdes dhe të mos dalin pa pajisje dimërore.

“Polizieticker.ch” me gazetarin e saj ka bërë disa video, duke treguar për gjendjen e rrugëve në Zvicër.

Në rrugën nga Göschenen në Andermatt

San Bernardino