Futboll

Video: Shkëlqen Zhegrova, 2 gola për 4 minuta

Baseli triumfoi ndaj Luzernit 4:3 ndaj Luzernit si mysafir, kurse shkëlqeu Edon Zhegrova me dy gola

Futbollisti nga Kosova, Edon Zhegrova ka zhvilluar një ndeshje fantastike kundër Luzernit, ku Baseli shënoi fitore si mysafir me rezultat 3:4, shkruan albinfo.ch.

Zhegrova realizoi në minutat 18-të dhe 22-të, teksa rezultat ishte i barabartë 1:1. Me këto dy gola, 22-vjeçari arrin në kuotën e katër golave me Baselin në këtë sezon të Superligës së Zvicrës.

Pas kësaj fitore, Baseli tani ka 39 pikë dhe renditet i treti, kurse Zurichi i teti me 32 pikë.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI