Kosova

4 pushues nga Kosova të plagosur pas shpërthimit të një motoskafi në Dhërmi

Katër shtetas të Kosovës janë plagosur të martën në plazhin e Dhërmisë në Shqipëri, për shkak të shpërthimit të një motoskafi në det.

Policia e Shtetit ka thënë se dyshon se për shkak të vakumit dhe nxehtësisë ka shpërthyer bidoni me 28 litra benzinë në mjet.

Sipas autoriteteve, djegie kanë pësuar katër kosovarët dhe drejtuesi i motoskafit.

Të plagosurit nga Kosova janë tre djem të moshës 24 vjeç, dhe një vajzë 21 vjeçe, ndërsa drejtuesi i motoskafit është 32 vjeç, banor i Vlorës, qytet tjetër në Shqipëri.

Ata tashmë e kanë marrë ndihmën e parë mjekësore dhe është thënë të jenë lëshuar nga spitali.

Për këtë incident është krijuar një grup hetimor, me qëllim të zbulimit të shkakut të zjarrit.