LIFESTYLE

5 filmat më të suksesshëm të javës, sipas Box Office Mojo

Filmi biografik për grupin muzikor “Queen”, i quajtur “Bohemian Rhapsody”, ka kryesuar këtë javë në arkat amerikane, duke grumbulluar mbi 50 milionë dollarë vetëm gjatë vikendit.

Sipas ueb faqes Box Office Mojo, vendi i dytë për filmin më të shikuar në këtë javë i takon filmit “Arrwthyesit” të Tchaikovksyt.

Fansat e këtij filmi e kanë pritur mirë versionit e Disney-it të quajtur “Arrwthyesi dhe katër sferat. Filmi me Keira Knightley, Helen Mirren dhe Mackenzie Foy arriti shumën prej 20 milionë dollarësh gjatë debutimit, përcjell albinfo.ch.

Tiffany Haddish vazhdon të mbetet në pesë vendet e para me më së shumti bileta të shitura, këtë herë me komedinë e saj të re “Nobody’s Fool”, që u rendit në vendin e tretë me 14 milionë dollarë, sipas Box Office Mojo.

“A Star is Born”, ku luajnë Bradley Cooper dhe Lady Gaga, doli në vendin e katërt me 11.1 milionë dollarë bileta të shitura. Në vendin e pestë është “Halloween”, me 11 milionë dollarë shitje.