LIFESTYLE

Bebe Rexha shpërblehet me çmim në BMI Awards

Çmimet BMI janë ceremoni vjetore për kompozitorë zhanre ndryshme organizuara nga Broadcast Music, Inc., duke nderuar autorët e këngëve dhe këngëtarët interpretues. 

Çmimi kryesor i muzikës pop u themelua vitin 1952, gjersa këtë vit festohet edicioni i 67-të i tij. 

Këngëtari i famshëm Sting, është nderuar për këngën e tij hit “Every Breath You Take”, e cila është bërë kënga e dëgjuar katalogun BMI mbi 14 milionë veprave muzikore. 

Ngjarja është zhvilluar Hotelin Beverly Wilshire Los Angeles, duke nderuar kompozitorët dhe prodhuesit e këngëve popullore suksesshëm vitit kaluar Shtetet e Bashkuara 

këtë eveniment e pranishme ka qenë edhe këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha. 

Ajo është shpërblyer me çmiminKënga e performuar e zhanrit POP”, për vitin 2018, për këngën “Meant to be”, shkruan telegrafi, përcjell albinfo.ch. 

Lajmin për këtë e ka bërë ditur vet artistja teksa ka publikuar disa imazhe trofeut InstyaStory, duke u ndjerë falënderuese ndaj eventit e nderoi me këtë çmim. 

“Meant to be” përndryshe ka qenë një ndër hitet mëdha karrierën e Bebe Rexhës, deri tani numëron mbi 760 milionë shikime vetëm kanalin YouTube. 

Është pikërisht ky projekt muzikor bashkëpunimin me grupin Florida Georgia Line, i ka dhuruar asaj nominime disa çmime ndërkombëtare si: Grammy, MTV Vma, AMA, MTV Ema, etj.