LIFESTYLE

Bebe Rexha synon shpërblimin “Grammy”

Si një kompozitore e famshme, ajo u ka ndihmuar shumë artistëve të famshëm për të bërë hite. Tashmë disa kohë, Bebe Rexha është personalisht një soliste. Por, pak si vonë këngëtarja shqiptare nga Brooklyni lëshoi ​​albumin e saj debutues.

Në MTV Video Music Awards që u mbajt dhjetë ditë më parë, Bebe Rexha nuk fitoi asgjë, por kompozitorja, producentja dhe këngëtarja ka mbetur në kujtime të përhershme: puthja e bërë me Rita Orën në tapetin e kuq, ka shkaktuar debate.

Një tronditje, si puthjet mes Madonnës, Britney Spears dhe Christina Aguilera në MTV Video Music Aëards 15 vjet më parë, megjithatë nuk u shkaktua.

Por, pak kohë më vonë, Bebe Rexha, e cila sot mbush 29 vjet, ishte e kënaqur që mori një çmim në iHeartRadio Much Music Video Awards në Toronto. Së bashku me Country Duo Florida Georgia Line, ajo u nderua në kategorinë për “bashkëpunimin më të mirë” – për këngën “Meant To Be”, e cila tani në YouTube është klikuar më shumë se 500 milionë herë.

“Meant To Be” vjen nga albumi i debutimit “Expectations”, të cilin muzikantja e pasionuar sapo e ka lëshuar këtë vit. Mund të thoni se është tepër vonë, por Bebe Rexha ka qenë përzierja në biznesin e muzikës për një kohë të gjatë. Pasi mësoi pianon, kitarën dhe borinë në një moshë të re, vajza e lindur nga Bruklini, e prindërve shqiptarë filloi të shkruante këngë në moshën 14-vjeçare.

Dhe ato fillimisht u performuan nga artistë të shquar si Selena Gomez, Eminem & Rihanna ose David Guetta. Kreditet e saj Bebe Rexha i pranonte zakonisht si bashkautore dhe bashkëkëngëtare e kërkuar. Ajo më në fund filloi karrierën e saj solo me interpretimin e dhimbjes për dashuri “I Can’t Stop Drinking About You”, e cila u shfaq në vitin 2014.

Që atëherë, muzikantja është duke u ngjitur vazhdimisht drejt majave të larta. Me këngët e saj të ndryshme, të cilat variojnë midis pop, R & B dhe Hip-hopit, ajo tashmë ka një qëllim tjetër të madh në horizont: “Unë dua të fitojë një Grammy – ose të paktën të propozohem për te”, ka deklaruar këngëtarja shqiptare për “Officialcharts.com”, përcjell Albinfo.ch. “Pastaj unë mund të lundroj në det”. Me këtë rast, 5.7 milionë tifozët e saj të Instagram-it me siguri se do të jenë të lumtur ta shoqërojnë atë.