Muzikë

Dirigjenti zviceran, Facundo Agudin, shfaqje në Operën e Shqipërisë

Dirigjenti zvicerano-argjentinas, Facundo Agudin, dhe Opera Kombëtare do të shfaqin operan ‘Elias’ nga Felix Mendelssohn, shkruan albinfo.ch.

Theksohet se shfaqja do të mbahet më 9 shtator 2023, duke filluar nga ora 20:00.

Teatri Kombetar i Operas, Baletit dhe Ansamblit Popullor do të mirëpretë të gjithë të interesuarit për shfaqjen e Facundo Agudin.

Për më shumë detaje: https://www.facebook.com/watch?v=692453029573830