Futboll

Edon Zhegrova, lojtari i muajit prill te Lille

Edon Zhegrova ka filluar shkëlqimin në elitën e futbollit francez, pas një fillimi të vështirë.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës në muajin e fundit ka qenë i jashtëzakonshëm, duke luajtur rregullisht për ish-kampionin e Francës.

23-vjeçari ka zhvilluar pesë ndeshje gjatë muajit prill, ku ka shënuar një gol dhe ka asistuar në një tjetër në këto takime.

Gjatë këtyre pesë ndeshjeve Lille ka marrë një fitore, dy barazime dhe dy disfata.

 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI