Futboll

Formacionet e mundshme Izrael-Zvicër

Izraeli dhe Zvicra përballen sonte në Hungari, për shkak të situatës në Lindjen e Mesme

Izraeli dhe Zvicra përballen sonte. Kjo ndeshje zhvillohet në Hungari, për shkak të situatës në Lindjen e Mesme, shkruan albinfo.ch.

Siqodoftë, për Natin është sfidë shumë e rëndësishme, pasi me fitore kualifikohen në Euro 2024.

Përzgjedhësi Murat Yakin sërish pritet t’i besojë dyshes shqiptare Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Takimi zhvillohet nga ora 20:45.

Formacionet e mundshme:

Izraeli: Glazer; Lavi, Vitor, Goldberg, Dasa; Kanichoësky, Fani, Peretz, Zahavi; Turgeman, Gloukh.

Zvicra: Sommer; Fernandes, Akanji, Elvedi, Rodriguez; Freuler, Zakaria, Xhaka; Shaqiri, Vargas; Amdouni.