Sporti

Futbollisti shqiptar afër gjigantit anglez

Mbrojtësi shqiptar i Real Betisit, Riza Durmishi ka arritur marrëveshje në parim për t’u bashkuar me Liverpool-in gjatë verës, njoftojnë mediat në Spanjë, përcjell albinfo.ch.

24-vjeçari ka shkëlqyer për skuadrën e Los Verdiblancos që nga bashkimi i tij nga Brondby në verën e vitit 2016.

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që Durmishi më parë të lidhet me një lëvizje në Anfield gjatë verës.

Durimishi paraqitet për Kombëtaren e Danimarkës dhe do të jetë në Kampionatin Botëror, që gjatë kësaj vere zhvillohet në Rusi.

Në Rusi, ai do të gjejë edhe Shkodran Mustafin, i cili luan për Gjermaninë, si dhe yjet shqiptarë të Zvicrës, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Valon Behrami, Blerim Xhemaili dhe Admir Mehmedi.