Lajme

Rasti i parë me koronavirus edhe në Vjenë

Numri i të infektuarve nga koronavirus vazhdon dhe rritet në Evropë

Virusi “Korona” ka mbërritur edhe në Vjenë. Një 72-vjeçar është testuar pozitivisht nga ky virus.

Pas dy rasteve në Tirol, ky është rasti i parë i identifikuar në Vjenë, shkruajnë mediat austriake, përcjell albinfo.ch.

Pacienti i infektuar është izoluar dhe gjendet në Rudolfstiftung, në zonën Landstrasse (qarku i 3-të) dhe është duke i marrë tretmanët e nevojshëm.

Kombësia e pacientit nuk dihet. Për informacione të mëtutjeshme është paraparë një konferencë për shtyp sot në mesditë.

Albinfo.ch