Futboll

Kasami shënon gol për Baselin

Mesfushori Pajtim Kasami ka vazhduar me formë të lartë në Superligën e Zvicrës. 28-vjeçari të dielën realizoi gol në barazimin 2:2 të Baselit ndaj Sionit. Ndeshja i takoi xhiros së 19-të të kampionatit helvetik.

Kasami shënoi në minutën e 37-të për 2:0, me goditje nga zona. Ai ka tetë gola e dy asistime këtë edicion. Në gjashtë ndeshjet e fundit ka shënuar tri gola dhe ka asistuar dy herë.

Edon Zhegrova e Albian Hajdari u aktivizuan si zëvendësues te Baseli. Baseli është i dyti me 31 pikë.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI