Kosova

Kryeministri Rama: Lamtumirë, Mirush!

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit të trishtë të ndarjes nga jeta të aktorit të mirënjohur, Mirush Kabashi, përcjell albinfo.ch.

“Lamtumirë, Mirush”, shkroi ai në rrjetet sociale.

Mirush Kabashi i vlerësuar me titujt “Artist i Merituar”, “Mjeshtër i Madh i Punës” dhe “Nderi i Kombit”, u shua në moshën 75-vjeçare.

Lajmi u konfirmua nga familjarët e tij që njoftuan se ai ndërroi jetë në orët e para të datës 5 dhjetor.