Lifestyle

Madonna me klip vetëdijësues kundër armëve

Mbretëresha e muzikës pop, Madonna, edhe një herë i është kthyer debatit kundër armëmbajtjes, duke publikuar një klip me skena më të rënda sesa kripet e saja të mëparshëm.
E quajtur “God Control”, kënga shpërfaq një sulm me armë brenda një klub të natës, ndërsa në fillim të klipit shkruhet edhe një mesazh, transmeton albinfo.ch.
“Storja që do të shihni është me pamje shqetësuese. Ka skena të një sulmi me armë. Por po ndodhë çdo ditë dhe duhet të ndalet”, thuhet në fillim të klipit
“Ne duhet të zgjohemi”, këndon Madonna, derisa bën thirrje për kontroll më të ashpër të armëve.
Ani pse klipi nuk i referohet asnjë incidenti, është i ngjashëm me sulmin në një klub amerikan, në të cilin u vranë 49 persona.
Këngëtarja 60-vjeçare thotë se klipi ishte i menduar që të shtangë të gjithë.
“Duke parë realitetin dhe brutalitetin të shtyn që të zgjohesh. Ky realitet është duke ndodhur dhe kështu duket. A nuk u vjen keq?”, thotë Madonna.
Vetëm në Shtetet e Bashkuara çdo vit ndodhin qindra sulme të armatosura nëpër shkolla e vende pune.

video


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI