Futboll

Mbushet me tifozë stadiumi ‘Air Albania’, shpaloset flamuri me logon e UÇK-së

Gjithçka është gati teksa ka mbetur pothuajse edhe 1 orë deri në ballafaqimin mes Shqipërisë e Ishujve Faroe në stadiumin ‘Air Albania’ në Tiranë.

Tifozë të kombëtares kuqezi janë në pritje të Kombëtares, ndonëse Shqipëria tashmë ka siguruar vendin për ‘Euro 2024’

Kombëtarja shqiptare renditet e para në Grupin E me 14 pikë, Çekia 12 pikë, Polonia 11, Moldavia 10 dhe Ishujt Faro 1 pikë