Sporti

Mustafi, lojtar i ndeshjes në barazimin me Chelsean

Arsenali dhe Chelsea kanë luajtur baras në Stamford Bridge, në ndeshjen e parë të gjysmëfinales në Carabao Cup. Ky është barazimi i dytë branda pak ditësh, pasi edhe në ligë Arsenali dhe Chelsea luajtën baras 2:2 në Emirates, përcjell albinfo.ch.

Arsenali pati disa mungesa të theksuar në këtë ndeshje, ndërsa Chelsea pati ekipin më të mirë. Me gjithë dominimin e vendësve, Arsenali arriti të nxirrte një rezultat pozitiv dhe shpreson që më 24 janar të kualifikohet në ndeshjen e dytë.

Shkodran Mustafi ishte ndër lojtarët më të mirë të ndeshjes, pasi shpëtoi një gol të sigurt. Ndërsa Granit Xhaka kishte një ndeshje solide, ai është ndëshkuar me karton të verdh në minutën e 51. Mustafi në faqen zyrtare të klubit është zgjedhur si lojtar i ndeshjes nga fansat e skuadrës.