Lajme

Nis takimi Thaçi-Grenell

Ka filluar takimi në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe ambasadorit amerikan në Gjermani, Richard Grenell.

Në këtë takim, presidenti Thaci dhe ambasadori Grenell do të flasin për progresin e deritanishëm në procesin e dialogut dhe për hapat e ardhshëm drejt arritjes së marrëveshjes finale për njohje të ndërsjellë me Serbinë dhe anëtarësimin në Kombet e Bashkuara.
Ndryshe presidenti Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar drejt Gjermanisë ku nesër do të marr pjesë në Konferencën për Siguri të Munihut, përcjell Albinfo.ch