Maqedonia

Një tërmet me intesitet 2.4 ballë dridhi Maqedoninë e Veriut

Një tërmet me intensitet 2.4 ballë sipas shkallës Rihter ka dridhur Maqedoninë e Veriut sot para orës 11:00, përcjell albinfo.ch.

Sipas informacioneve, epiqendra e tërmetit është 21 kilometra në veriperëndim të Shkupit, pra në kufirin ndërmjet Serbisë dhe Kosovës.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 8 kilometrash.