Lajme

Oferta prej 1 mijë euro për qira, radhë të gjata pritje

Një ofertë prej 1 mijë euro me qira në Cyrih, bëri që të hënën mbrëma të krijohen radhë të gjata, ku interesimi ishte i madh

Qindra njerëz u rreshtuan në Qarkun 4 të Cyrihut të hënën në mbrëmje për një shans për të marrë një apartament me një qira mujore prej vetëm 1,148 franga zvicerane (1,055 €).

Cyrihu është vendi më i shtrenjtë për t’u marrë me qira në Zvicër, me shpenzimet mesatare mujore për apartamente me tre dhoma, ku aktualisht çmimet janë 2,324 franga, sipas një studimi të fundit, përcjell albinfo.ch.

Kështu që kur ka një ofertë, interesi është shumë i madh, shkruan “The Local”.

Kështu ndodhi me një apartament në rrugën Hohlstrasse në Rrethin 4 të Cyrihut, i cili tërhoqi qindra njerëz të hënën natën.

Radha për të parë pronën ishte e gjatë 300 metra, një lexues i tha faqes zvicerane të lajmeve “20 Minuten”.

Apartamenti ishte me tre dhoma, 73 metra katror në madhësi dhe një kuzhinë të vogël, por të rinovuar, përcjell tutje albinfo.ch.

Prona nuk u rendit më si e disponueshme të martën në mëngjes.