Lifestyle

Përkundër problemeve me ligjin, Loredana Live në “Swiss Music Awards”

“Swiss Music Awards” do të mbahet më 28 shkurt në KKL në Lucern. Atë do ta transmetojë drejtpërdrejt televizioni publik zviceran SRF.

Organizatorët e “Swiss Music Awards” kanë bërë një hap “me rrezik”: reperja Loredana do të performojë drejtpërdrejt (live) në spektaklin më të madh zviceran të muzikës së popullarizuar, shkruan 20minuten.ch.

Emrat e këngëtarëve që do të paraqiten drejtpërdrejtë në “Swiss Music Awards 2020” tashmë janë të njohur: mes tyre, sigurisht emri më i diskutueshëm është ai i Loredanës, transmeton albinfo.ch. Këngëtarja me rrënjë shqiptare nga Kosova, gjatë gjithë vitit të kaluar ka qenë në kryetitujt e mediave: por duhet thënë, më shumë se për hitet muzikore, për problemet e saj me ligjin. Sidoqoftë, Loredana do të jetë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve dhe do të këndojë live.

Ajo me siguri do të jetë në qendër të vëmendjes në këtë spektakël. Do të jetë kjo paraqitja e parë e madhe e këngëtares nga Lucerni, me rrënjë nga Kosova. Loredana kishte anuluar paraqitjen e saj në Openair Frauenfeld verën e kaluar pasi zyra e prokurorit publik Lucerne kishte filluar një hetim mbi të për dyshime për mashtrim, përcjell albinfo.ch. Megjithatë, derisa nuk ka gjykim të plotfuqishëm, Loredana mund të konsiderohet e pafajshme dhe për të vlen prezumimi i pafajësisë.

“Swiss Music Awards” do të mbahet më 28 shkurt në KKL në Lucern dhe do të moderohet nga komediani Hazel Brugger. Atë do ta transmetojë drejtpërdrejt televizioni publik zviceran SRF.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI