Lifestyle

Reperi Gashi në “Sunny Hill”, Dua Lipa: Krenare me artistët e vendit tim

Reperi shqiptar i cili prej vitesh jeton dhe vepron Amerikë, Gashi, vitin e kaluar ishte kthyer pas 18-vitesh Kosovë, për performuar festivalin “Sunny Hill”. 

Ndërsa edhe këtë vit është konfirmuar pjesëmarrja e tij nga këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. 

Ajo llogarinë e saj personale, Instagram ka hedhur një video kur edhe tregon se Gashi do jetë pjesë e “Sunny Hill”. 

Vëllai im shqiptar, i cili ishte vitin e kaluar për shumë Gashi do vijë sërish 3 gusht Prishtinë, Kosovë Sunny Hill Festival. Gjithmonë krenare t’i shohë artistët prej vendit tim lënë shenjë botë. Pak nga pak ne do e kemi gjithë botën duke folur”, shkruan mes tjerash 23-vjeçarja. 

Festivali i madh ndërkombëtar i muzikës pritet mbahet 2, 3 dhe 4 gusht parkun e kryeqytetit Kosovës, Gërmi, shkruan telegrafi, përcjell albinfo.ch. 

Ky i fundit organizohet nga babai i këngëtares së famshme shqiptare, Dua Lipës, Dukagjini, i cili edhe vetë dikur ka qenë këngëtar i grupit “ODA”. 

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI