Lajme

Roger Federer, në fushatën e tij të re reklamuese për turizmin e Zvicrës

Në fushatën e tij të re reklamuese për turizmin e Zvicrës, kampioni në pension i tenisit është bashkuar me mikun e tij, komedianin amerikan Trevor Noah, përcjell albinfo.ch.

Në një videoklip të publikuar të enjten, të dy shihen duke hipur në një tren nëpër një fshat piktoresk zviceran, pa blerë bileta (paralajmërim: mos u përpiqni ta bëni këtë nëse nuk jeni Roger Federer).

Kjo është reklama e tretë e Federer për të promovuar Zvicrën; në të parën e tij u shfaq me aktorin Robert de Niro dhe në të dytën me aktoren Ann Hathaway.