Lajme

Shqipëri: 879 raste të reja dhe 8 humbje jete nga COVID-19

Tetë persona kanë humbur jetën në Shqipëri në 24 orët e fundit si pasojë e COVID-19, ndërsa kanë rezultuar 879 raste të reja pozitive me koronavirus.
Rastet pozitive janë nga testimi i 3605 mostrave.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë shëruar 589 persona.

Që nga fillimi i pandemisë në Shqipëri, 73.691 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus, 1332 kanë përfunduar me fatalitet. Janë shëruar 44.880, ndërsa janë 27.479 raste aktive.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI