Shqipëria

Stilistja shqiptare Stela Sallaku rrëmben çmim në kompeticionin europian

Stilistja Stella Sallaku e cila ndonëse është në moshë të re ka arritur të prekë në vendin tonë një sukses të madh.

E shohim shpesh në panele televizive apo në mbrëmjet e personazheve VIP në Tiranë për të qenë syri vëzhgues i stilit të veshjeve që zgjedhin zonjushat dhe zonjat.

Stela Sallaku ka qenë e ftuar në emisionin ‘Chic’ të Fjodora Dorës në News24 ku ka folur për punën e saj si stiliste, për projektet e reja që ka në dorë por edhe për një ngjarje të rëndësishme. Stilistja ka arritur të marr një çmim ndërkombëtar falë punës dhe përkushtimit të saj si stiliste.

Ky çmim e ka renditur atë si një ndër dizajnerat e rinj shumë premtues sidomos në Europë, shkruajnë mediat shqiptare, përcjell albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI