Shqipëria

Turistë nga Zvicra, Austria e Gjermania shfrytëzojnë aeroportin e Kukësit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka ndarë sot pamje nga aeroporti i Kukësit, i cili tashmë ka filluar të ketë udhëtarë jo vetëm nga Kosova e Shqipëria, por edhe nga vendet evropiane.

Përmes një postimi në Facebook, bëhet e ditur se gjatë javës në kētë aeroport ndodhin nga 12 fluturime.

“…dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar i Kukësit me pasagjerët jo vetëm nga Shqipëria e Kosova, por edhe turistë nga Gjermania, Zvicra dhe Austria, që shfrytëzojnë këtë portë të re të qiellit tonë për të kaluar pushimet në Shqipëri, ju uroj një fundjavë të mbarë”, ka shkruar Rama.

VIDEO:

https://fb.watch/d-Vhila9cF/