Aktrim

Heidi Lushtaku

Heidi Lushtaku

Modele/Aktore

Shqiptaro-zvicerania Heidi Lushtaku ka bërë të ditur për albinfo.ch se sapo kanë filluar xhirimet e këtij filmi në Zvicër. Projekti është produksion zviceran. Rolin e kishte fituar Lushtaku nga kontakti që kishte me producentin dhe aktorin zviceran, Cedric Magnin, me të cilin Lushtaku bashkëpunon qe katër vjet. Ajo nuk dëshiron të bëjë publike detajet e tjera për emrin dhe tematikën e filmit, por thotë se xhirimet do të vazhdojnë në vende të tjera.
Bukuroshja shqiptare tashmë me famë ka arritur të sfidojë vetën edhe si këngëtare profesioniste.

Ajo së fundi ka publikuar këngën e parë me titull “Put it up”.

Heidi Lushtaku ishte finaliste e “Miss Zvicra 2013”, ndërsa përveç reklamave të shumta për firma të njohura në Zvicër dhe Francë, ajo për disa muaj punoi si modeliste edhe në Azi, duke reklamuar për kompani të ndryshme, ndër to edhe për kompaninë “Honda”.
Bukuroshja nga Kosova me profesion është dentiste, ndërkaq pos modelimit dhe këndimit, ajo do të vazhdojë karrierën edhe si aktore filmi.

Heidi Lushtaku ekskluzivisht për albinfo.ch sjell me disa foto atmosferën nga xhirimet e filmit

 Biografi e shkurt

  • Emri, MbiemriHeidi Lushtaku
  • Prejardhja:Vushtri-Kosovë
  • Vendi ku vepron:Cugy-Vaud-Zvicër
  • Profesioni:Modele/Aktore
  • Kontakti [email protected]

  WHO’S WHO të tjera