Futboll

Drilon Paçarizi

Futbollist

Sulmuesi i FC Lugano, Drilon Paçarizi ka vazhduar shkëlqimin me skuadrën e tij edhe në ketë javë duke rrezikuar 2 hyrë radhazi portën e FC Servet të Gjenevës. ndeshje e cila u zhvillua dje më 19 tetor para një numri të madhë të spektatorëve në stadionin e qytetit të bukur të Luganos, sidomos gjuajtja e fortë nga 30 metërshi e cila tronditi shtyllën, por për fat për klubin e Servetit Topi nuk u fut në rrjet.nuk hyri në portë.

Megjithate pas kombinmit të bukur dhe pasimit të qëlluar bashkëlojtari i Drilonit Cortelezzi shenon në minutën e 82, e si me porosi për të mos kalua radhën pa gola, Drilon Paçarizi, dy minuta më vonë me një rikombinim të shpejt me po me Cortelezzin e tundi rrjetën e Servetit duke e ngritur avantazhin në 2 :0 në të mirë të FC Lugano, ishte ky goli i pestë i Drilonit gjatë këtij sezoni.

Gazetat Corriere del Ticino dhe La Regione dell Ticino sot i dhanë një hapsirë sulmuesit Drilon Paçarizi, me foto e fjalë admiruese për lojën e shkëlqyar dhe të sukseshme, fal ësë cilës skuadra e Luganos tani radhitet e dyta në rang listën e Chalenge Ligue të Zvicrrës duke synuar super ligën zvicerane.

21.10.2014

 Biografi e shkurt

  • Emri, MbiemriDrilon Paçarizi
  • Prejardhja:Dragobil-Malishevë-Kosovë
  • Vendi ku vepron:Lugano-Zvicër
  • Profesioni:Futbollist

  WHO’S WHO të tjera