Lajme

Zvicër: Sërish ulje e lehtë e numrit të infeksioneve

Aktualisht 40 pacientë me Covid-19 janë në terapi intensive. Kjo është 13 për qind më pak krahasuar me javën e kaluar

Zyra Federale e Shëndetit Publik raportoi sot 20,779 raste të reja që kanë rezultuar pozitive me koronavirus gjatë javës së fundit, transmeton albinfo.ch.

Kjo e vendos mesataren 7-ditore në 2931 që është 3 për qind më pak se në javën e kaluar.

Incidenca 14-ditore është aktualisht 489.65.

BAG raporton 293 shtrime të reja në spital, mesatarja 14-ditore e të cilave është 37 në ditë. 895 persona aktualisht po trajtohen në spital për Covid-19 dhe kjo është 1 për qind më pak se në javën e kaluar.

Aktualisht 40 pacientë me Covid-19 janë në terapi intensive. Kjo është 13 për qind më pak krahasuar me javën e kaluar.
BAG raporton 15 raste të reja të vdekjes në lidhje me koronavirusin.