Futboll

Steffen shënon tri gola për Zvicrën

Zvicra ka kaluar që në minutën e pestë në epërsi ndaj Bjellorusisë.

Renato Steffen përfitoi nga një gabim i mbrojtjes bjelloruse për të realizuar për 1:0. Më pas ai shënoi sërish për 2:0. Het-trikun apo tre golëshin e kompletoi në minutën e 29-të.

Zvicra po zhvillon ndeshjen e parë kualifikuese në kuadër të grupeve për Euro 2024. Në ndeshjen kundër Bjellorusisë mungojnë Xherdan Shaqiri dhe Andi Zeqiri, por ekipi zviceran udhëhiqet nga futbollisti shqiptar, Granit Xhaka.

Ndeshja luhet në Novi-Sad të Serbisë, pa praninë e tifozëve.

https://afnftvideo.elhighlights.com/embed/VvEXotNS3mCH8