Lajme

14-vjeçari nga Kosova ngre në këmbë publikun dhe jurinë suedeze (Video)

Se kosovarët janë të talentuar në muzikë, tashmë kjo është dëshmuar edhe botërisht.

14-vjeçari shqiptar mahniti publikun me paraqitjen e tij dhe është favorit për të fituar edicionin e sivjetmë të “Talang 2021 Swiden”, shkruan albinfo.ch.

Quhet Rejhan Sjunger, është 14-vjeçar, me prejardhje nga Kosova. Ai ka marrë pjesë në një kompeticion muzikor për fëmijë në Suedi.

Rejhani me zërin e tij doli mahnitës dhe u bë temë diskutimi në tërë Suedinë, për ngjyrat e zërit të tij dhe mjeshtërinë e këndimit, shkruan albinfo.ch.

Teksa tregon për jetën e tij, Rejhan thekson se muzikën e ka pasion, edhe pse nuk ka studiuar në një shkollë muzike. Dëshira e tij më e madhe është të arrijë në finale. /Albinfo.ch


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI