Lajme

A do të largohet Januzaj nga Sociedadi

Adnan Januzaj mund të largohet nga Real Sociedadi.

Sipas mediave spanjolle, sulmuesi i krahut mund të shitet gjatë kësaj vere, pasi nuk i është ofruar kontratë e re nga klubi spanjoll.

Januzaj ka kontratë me ekipin spanjoll deri në vitin 2022. Sociedadi për Januzajn po kërkon rreth 20 milionë euro.

25-vjeçari këtë sezon ka shënuar tetë gola dhe katër asistime në të gjitha garat, shkruajnë mediat kosovare, përcjell albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI