Kosova

Albina Kelmendi flet për herë të parë pas përmbylljes së Eurovisionit

Për herë të parë pas përmbyllhes së Eurovisiin është deklaruar këngëtarja Albina Kelmendi e cila bashkë me familjen e saj përfaqësoi Shqipërinë në këtë garë evropiane të këngës, transmeton albinfo.ch.

“Pjesemarrja jone ne Eurovision dhe kjo eksperience e familjes time eshte dhe do te mbetet enderr e realizuar ne menyren me te mirë fale jush!Ne jemi te lumtur dhe krenare qe arritem ta perfaqesojme Shqiperine me vlerat tona artistike, autentike, humane e shpirterore! Une, familja ime, kompozitori dhe tekstshkruesja e kesaj vepre dhe stafi jone qe punuam aq shume pa kursyer asgje nga vetja jone u shperblye me mbeshtetjen e juaj, fillimisht duke na votuar qe te shkojme ne finale dhe ne fund i treguam botes qe jemi shume, jemi Shqiptare dhe nuk ka qmim as privilegj qe na shmange nga kultura jonë”, ka shkruar Kelmendi.

Shqipëria që u paraqit me këngën ‘Duje’ u rendit në vendin e 22-të mej 76 vota.