Futboll

Anglia me epërsi 3-0 ndaj Kosovës

Skuadra e Anglisë ka kaluar në epërsi 3 me 0 ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Goli është i dytë është shënuar në minuten e 79, nga Harry Kane, dhe goli i tretë nga Marcus Rashford në minutin e 83, shkruan albinfo.ch.

Ndërsa goli i parë është shënuar në minuten e 32, nga Harry Winks.

Ndeshje kjo e fundit për kualifikimet e Kampionatit Evropian “EURO 2020”.

Vlen të theksohet se Anglezët kanë siguruar kualifikimin.