Fun

Arilena Ara këndon shqip në Moskë

Në këtë festival performuan  edhe dy këngëtaret me orgjinë shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa

Këngëtarja e njohur nga Shkodra, Arilena Ara, ka marrë pjesë në koncertin “Europa Plus Live” në Moskë, ku ka performuar këngët e saj të fundit. Ajo ka shkëlqyer gjatë interpretimit të saj duke bërë për vete shumë ndjekës të festivalit që ka mbledhur artistë nga e gjithë Evropa raporton televizioni oranews.

Arilena ka kënduar këngën e saj të famshme “Nëntori” në versionin anglisht dhe shqip dhe ka përshëndetur edhe në gjuhën shqipe. Në këtë festival performuan  edhe dy këngëtaret me orgjinë shqiptare, Bebe Rexha dhe Dua Lipa.

https://www.youtube.com/watch?v=3AvNN-4Hr_Y