Futboll

Arsenal 4-1 Crystal Palace, Granit Xhaka shënon gol fantastik

Arsenali fitoi 4-1 ndaj Crystal Palaces në kuadër të javës së 28-të në Ligën Premier.

Golat për Topçinjtë i shënuan Gabirel Martinelli, Bukayo Saka me dy dhe Granit Xhaka, ndërsa për The Eagles realizoi Jeffrey Schlupp.

Arsenali ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.12, ndërsa Crystal Palace u vlerësua me 6.47.