Lajme

BAG raporton 4,946 raste të reja me covid dhe 111 vdekje

Zyra Federale e Shëndetit Publik siguron informacion të përditshëm në lidhje me zhvillimin e epidemisë së koronës në Zvicër. Në shënimin e statistikave, VIEW vazhdimisht përmbledh shifrat nga autoritetet.

BAG ka publikuar shifrat më të fundit të infektimeve me covid. 4946 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar sot, 20 nëntor, njofton albinfo.ch.

Duhet theksuar se numri i testeve të kryera është 25,786. Kjo rezulton në një normë pozitiviteti prej 19.2 për qind.

BAG gjithashtu raporton 111 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 252 persona shtesë u shtruan në spital. /Albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI