Futboll

Bekim Zogaj do ta ndajë drejtësinë në Ligën Evropiane

Një arbitër shqiptar me prejardhje nga Kosova, do të jetë pjesë e gjyqtarëve nga Zvicra në ndeshjen e Ligës Evropiane të futbollit mes ekipit francez Nice dhe skuadres ruse Krasnodar. Zogaj do të jetë pjesë e gjyqtarëve nga Zvicra që do të ndajnë drejtësinë të enjten në Francë në ndeshjen e vlefshme grupore.

Gjyqtari i njohur shqiptar nga Superliga e futbollit zviceran, Bekim Zogaj, nesër në Francë do ta ndajë drejtësinë për herë të parë në fazën grupore të Ligës Evropiane mes Nices dhe Krasnodarit.

Zogaj do të asistoj si refer i katërt në stadiumin e Nices Allianz Riviera.

Skuadra franceze është e fundit në tabelë me vetëm tri pikë të tubuara.

Në këtë përballje kundër ekipit rus Krasnodar, francezët do të kërkojnë përmirësimin e renditjes tabelare.

bekim-zogaj-arbiter-ne-lk

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI