Receta shqiptare gatimi

Biskota me arra

biskota me arra

 

Përbërësit:

* 150 gram sheqer

* 3 vezë

* 100 gram margarine

* 300 gram miell

* 100 gram arra

* 1 sheqer vanillë

* 1 pecivë.

Pergatitja:

Përzihen vezët me pirun dhe shtohen përbërësit e tjërë një nga një.

Bëhet një brumë i butë, nga i cili ndahen toptha të vogla.

Shtypen me gisht në mes dhe vendosen në tepsi jo shumë afër njëra tjetrës.

Pjeken në temperaturë mesatare.

Pasi të largohen nga furra u hidhet përmbi sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë