Lajme

“Chair” nis fluturimet për herë të parë nga Zvicra në Mal të Zi

“Chair Airlines” do të nisë fluturimin e tij të parë nga 13 maji, drejtpërdrejt nga Cyrihu në Podgoricë, shkruan albinfo.ch.

Pas rreth gjashtë muajsh në listën e vendeve me rrezik të Zyrës Federale të Shëndetit Publik, ishte Mali i Zi dhe dje u hoq nga lista e karantinës më 5 maj që do të thotë se hyrja në Zvicër nga Mali i Zi tani është përsëri e mundur.

Nisur nga kjo, linja ajrore Chair po fillon fluturimin e parë drejtpërdrejt nga Cyrihu për në Podgoricë më 13 maj 2021 dhe me këtë Mali i Zi do të jetë destinacioni i ri në orarin e fluturimeve të Chair, transmeton albinfo.ch.

Më 13 maj Chair do të operojë rrugën dy ose tre herë në javë – të enjteve, të dielave dhe, nga muaji korrik, gjithashtu të martën. “Ne jemi të kënaqur që jemi në gjendje të ofrojmë edhe udhëtarë malazezë që jetojnë në Zvicër. Vizitoni miqtë dhe destinacionet turistike, për të kaluar  momente të mira në këtë perlë të Adriatikut”, thotë Florian Tomasi, Shefi i Shpërndarjes Tregtare të Chairs Airlines.

Fluturimet nga Podgorica në Cyrih dhe të gjitha fluturimet e tjera për verën 2021 mund të rezervohen në: www.chair.ch dhe airptishtina.com,  në Qendrën e Shërbimit në +41 44 577 61 00, si dhe në agjencitë e udhëtimit dhe operatorët turistikë të zgjedhur. /Albinfo.ch