Futboll

Daily Mail: Shkodran Mustafi, i gatshëm të largohet nga Arsenali

Futbollisti gjerman me origjinë shqiptare, Shodran Mustafi, duket se më nuk dëshiron të jetë pjesë e klubit të Arsenalit.

“Daily Mail” ka shkurar se mbrojtësi i Arsenalit, Shkodran Mustafi, është i gatshëm të largohet nga skuadra londineze për shkak të formë jo të mirë në Arsenal.

Raportohet se Mustafi do të ishte i gatshëm për t’u larguar, nëse arrijnë ofertat e duhura për të dhe nëse Arsenali është i gatshëm ta shesë atë.