Lajme

Dera e familjes Zuka në Zvicër, e mbushur me lule dhe qirinj

Katër anëtarëve të familjes Zuka nga fshati Pozheran i Vitisë iu dha lamtumira e fundit para disa ditësh. Pasi një natë para Vitit të Ri, kryefamiljari, F. Zuka, 45 vjeç, dyshohet se privoi nga jeta gruan M. dhe dy djemtë e tyre, 23 e 18 vjeç, H. e A.

Motivet e shuarjes së kësaj familjeje nuk dihen akoma, përderisa të afërmit e viktimave kanë deklaruar se nuk kanë pasur njohuri nëse çifti kishte pasur probleme mes vete.

Ndërkohë, para derës së familjes Zuka në Villeneuve të Zvicrës, janë dërguar lule dhe janë ndezur qirinj të shumtë, nga të njohurit e tyre, duke u solidarizuar me rastin e ndodhur tragjikisht të kësaj familje, shkruan albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI